Rozpoznawalność marki dzięki reklamie OOH

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dzisiejszych czasach reklama outdoorowa cieszy się dużą popularnością, która nadal ma tendencję wzrostową. Z takiej formy dotarcia do szerokiego grona odbiorców może tak naprawdę skorzystać każdy, nie ma tutaj znaczenia czy jest sto osoba prywatna, czy też prowadzi ona mikro przedsiębiorstwo, bądź międzynarodową firmę. Liczy się, by osiągnąć założony cel, a kampania OOH bez wątpienia przyniesie oczekiwany rezultat.W dzisiejszych czasach reklama outdoorowa cieszy się dużą popularnością, która nadal ma tendencję wzrostową. Z takiej formy dotarcia do szerokiego grona odbiorców może tak naprawdę skorzystać każdy, nie ma tutaj znaczenia czy jest sto osoba prywatna, czy też prowadzi ona mikro przedsiębiorstwo, bądź międzynarodową firmę. Liczy się, by osiągnąć założony cel, a kampania OOH bez wątpienia przyniesie oczekiwany rezultat.   

Każdy przedsiębiorca powinien o tym pamiętać. Im lepsze narzędzia zostaną wykorzystane, tym zasięg jej będzie większy, co przełoży się z kolei na zainteresowanie oferowanymi produktami czy też usługami. Zastanawiając się nad reklamą wielkoformatową, zazwyczaj każdy zainteresowany analizuje koszty jakie trzeba będzie ponieść i czy budżet firmy będzie w stanie to udźwignąć. Cóż dobrze zaplanowana kampania OOH jest w stanie dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i to nie tylko w obrębie jednego regionu. Chcąc wyjść z ofertą na cały kraj, ale niestety finanse nie pozwalają na wykup bilbordów w całej Polsce, warto zastanowić się nad rotacyjną kampanią reklamową, w której bez trudu można zmieniać położenie reklamowych nośników. Co ważne można to zrobić w trakcie trwania kampanii, bez czekania aż umowa się zakończy.

Mobilne przyczepy reklamowe strzałem w dziesiątkę.

Zyski, jakie przynosi firma, są bez wątpienia priorytetem dla każdego przedsiębiorcy, dlatego planując kampanię OOH, warto pamiętać o mobilnych przyczepach. Jest to bardzo skuteczna forma reklamy, którą można dopasować do potrzeb, i co ważne dotrze do szerokiego grona odbiorców, gdyż w ciągu dnia samochód z przyczepą pokonuje trasę nawet stu kilometrów, i wcale nie trzeba ograniczać się tylko do jednego miasta. Nieodłącznym elementem takiej kampanii powinien być też spot dźwiękowy. Tutaj liczy się jakość, dlatego grafika powinna być wykonana na papierze blueback. Wielkość wydruku można dobrać do własnych potrzeb.  Kampania mobilna to jednak nie wszystko, gdyż pozytywne efekty przyniesie też reklama stacjonarna, to znaczy przyczepa z nadrukiem będzie zaparkowana we wskazanym miejscu, by przyciągała uwagę. Oczywiście tam, gdzie panuje największy ruch. Druki wielkoformatowe można później wykorzystać podczas następnej reklamy, więc można powiedzieć, że jest to jednorazowa inwestycja. 

Lokalizacja nośników – jak ją wybrać? 

Decydując się na reklamę OOH, należy pamiętać, że ma trafić ona do szerokiego grona odbiorców. Bilbordy, reklamy wielkoformatowe na budynkach czy przyczepach mobilnych powinny znaleźć się tam, gdzie mogą przebywać potencjalni klienci. Jeśli reklama ma trafić do kierowców, to powinna znajdować się w bliskim pobliżu myjni samochodowych, stacji paliw czy serwisów, tak by żaden kierowca nie przeszedł obok niej obojętnie. Taka zasada powinna być stosowana w każdym przypadku, bo bez sensu jest umieszczać na przykład reklamę skierowaną dla młodych matek przy dworcach autobusowych. Będzie to tylko starta środków firmy, bo odzew będzie niewielki. W zależności od branży dobrym rozwiązaniem będzie umieszczanie reklam przy ulicach z dużym natężeniem ruchu, przystankach autobusowych, autostradach,  przy drogach wylotowych z miasta. Duże galerie handlowe też będą stanowiły świetną lokalizację. Możliwości jest naprawdę wiele, trzeba tylko wykorzystać ich potencjał. Nie sama lokalizacja nośników ma jednak znaczenie, lecz także ich treść, która powinna zawierać wszystkie niezbędne informacje, a nawet warto umieścić na nim drogę dojazdową, co na pewno pomoże potencjalnemu klientowi w dotarciu do celu.

Jak skutecznie zrealizować kampanię OOH?   

Zaplanowanie kampanii to jedno, lecz wdrożenie jej w życie to druga kwestia. Niestety często przedsiębiorcy, którzy dzięki OOH pragną zwiększyć grono odbiorców, popełniają ten sam błąd, a mianowicie chcą przenieść w pełni treść, która została umieszczona na papierowych ulotkach czy ogłoszeniach na nośniki wielkoformatowe. Takie działania nie mają najmniejszego sensu. Reklama outdoor musi być czytelna, bo jadać samochodem czy nawet idąc pieszo, przykuje ona uwagę zaledwie na kilka sekund. Im więcej treści będzie na bilbordzie, tym bardziej nieczytelny się stanie. Informacje na nośnikach powinny mieć jasne, żywe kolory, które przyciągną spojrzenie. To, w jaki sposób informacja zostanie umieszczona na plakacie, też jest ważne. Ciekawe tło, humorystyczny prosty obrazek na pewno trafi do szerszego grona odbiorców, niż kilka zdjęć, pełne dane firmy do tego logo i jeszcze kilka innych zbędnych informacji, których i tak nie da się doczytać. Strzałem w dziesiątkę na pewno będzie zainwestowanie w reklamę 2D, 3D bądź działania teaserowe, w przypadku których w pierwszej kolejności na plakacie zostaje umieszczone hasło i wizerunek tak, by zainteresować odbiorcę a kolejny plakat stworzony w tym samym layoucie zawiera już dane i to, co firma chce przekazać odbiorcy. Proces tworzenia kampanii OOH nie jest skomplikowany, lecz potrzebna jest dobra strategia, ciekawy pomysł i budżet.

Najważniejsze zalety OOH

Do osób, które są sceptycznie nastawione do kampanii OOH, powinien przemówić przede wszystkim argument, iż reklama outdoorowa może trafić do potencjalnego klienta przez całą dobę i nie ma tutaj znaczenia czy jest dzień, czy noc. Pora roku również nie jest istotna. Obok takiej reklamy nie da się przejść/przejechać obojętnie. Kolejnym plusem jest fakt, że plakat można zaprojektować zgodnie z istniejąca już reklamą internetową. Osoba, którą zainteresował baner, szuka wiadomości w sieci, pamiętając, co znajdowało się na plakacie. W ten sposób szybciej odnajdzie potrzebne informacje i skorzysta z oferty. Dziś każdy jest wygodny i spędza dużo czasu w samochodzie, by dotrzeć do pracy, odebrać dzieci ze szkoły czy dojechać do sklepu po zakupy. Działa to na korzyść przedsiębiorców, którzy dzięki OOH będą mogli znaleźć wśród takich osób wielu zainteresowanych, bo dobrze zaprojektowanych reklam wielkoformatowych nie da się pominąć bez odwrócenia ku nim wzroku. Należy też wspomnieć o korzyściach finansowych, jakie niesie za sobą OOH. Znacznie szybciej można zarobić, niż decydując się na tradycyjne formy reklamy.wynajem przyczep reklamowych, mobilne przyczepy reklamowe, tanie wydruki Poznań, wynajme billboardów Poznań, przyczepy reklamowe Września, przyczepy reklamowe Słupca, przyczepy reklamowe Konin, reklama mobilna wielkopolska, przyciemnianie witryn Poznań, agencja reklamowa Poznań, reklama Piątkowo, folia OWV Poznan, folia mrożona Poznan, gazetka Naramowice Poznań