Previous Next

Skuteczna forma promocji - mobilne przyczepy reklamowe

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dobra reklama to skuteczna reklama. Bez wątpienia stwierdzenie to jest jak najbardziej trafne. W XXI wieku, w dobie szeroko pojętej globalizacji wybór jest ogromny: bilbordy, ulotki reklamowe, reklama on-line, plakaty, a także… mobilne przyczepy reklamowe. Która opcja jest najkorzystniejsza dla przeciętnego przedsiębiorcy, niezależnie od branży? Przyjrzyjmy się z bliska tej ostatniej – mobilnym przyczepom reklamowym.

Dobra reklama to skuteczna reklama. Bez wątpienia stwierdzenie to jest jak najbardziej trafne. W XXI wieku, w dobie szeroko pojętej globalizacji wybór jest ogromny: bilbordy, ulotki reklamowe, reklama on-line, plakaty, a także… mobilne przyczepy reklamowe. Która opcja jest najkorzystniejsza dla przeciętnego przedsiębiorcy, niezależnie od branży? Przyjrzyjmy się z bliska tej ostatniej – mobilnym przyczepom reklamowym.

Z roku na rok na ulicach miast – zwłaszcza tych dużych – pojawia się coraz więcej przyczep z reklamami. Jedne stoją w ściśle określonych miejscach, przeważnie tam, gdzie jest duże natężenie ruchu, a jeszcze inne jeżdżą po centrum, zachęcając miejscową ludność do zakupu produktu czy usługi. Nie da się ukryć, że reklamy mobilne cieszą się dużą popularnością zwłaszcza w dużych firmach. Niestety, ich koszt nie należy do najmniejszych, a co za tym idzie, niewiele małych przedsiębiorstw może sobie na nie pozwolić. Reklamy zlokalizowane na specjalnych przyczepach to prawdziwy „strzał w dziesiątkę”, zwłaszcza jeżeli chcemy rozsławić prowadzony przez nas biznes i utrwalić nazwę czy logo firmy w świadomości potencjalnych konsumentów.

Dlaczego dużo lepiej jest postawić na reklamę mobilną, aniżeli np. zwykły bilbord? Odpowiedź jest stosunkowo prosta – mobilność. Podstawową zaletą mobilnych przyczep reklamowych jest możliwość ich przemieszczania po dowolnej płaszczyźnie oraz w dowolnym czasie. Reklama osadzona na tablicy jak bilbord czy w formie plakatu, niezależnie od tego jakbyśmy się starali, będzie ciągle stać w jednym i tym samym miejscu. Oczywiście, jeżeli uda nam się „załapać” dobrą lokalizacje, istnieje spora szansa, że zobaczy ją wiele ludzi. Zawsze jednak odbiorców będzie mniej, aniżeli w przypadku reklamy, która „przemieszcza się” po mieście. Logicznym jest, iż czym więcej ludzi zobaczy wynajętą przez nas przyczepę reklamową, tym na większy odzew ze strony potencjalnych klientów możemy liczyć.

Jak wygląda ten rodzaj reklamy w praktyce? Do wyboru mamy kampanie mobilną bądź kampanie stacjonarną. W czasie tej pierwszej, samochód z przyczepą reklamową przez 8h jeździ po ustalonej trasie o długości blisko 100 km. W czasie kampanii stacjonarnej sama przyczepa reklamowa stoi we wskazanym przez nas miejscu – najlepiej miejscu o dużym natężeniu ruchu. Reklama, a więc sam baner zawiera dowolnie wybrane przez nas informacje. Co więcej, wybrać możemy również rodzaj papieru – na szczególną uwagę zasługuje solidny papier blueblack. Każda reklama mobilna może dodatkowo zawierać spot dźwiękowy – dowolnie wybrany przez nas komunikat trwający do 30 sekund. Sama powierzchnia reklamowa przyczepy wynosi około 25 metrów kwadratowych. System GPS umożliwia nam stałe śledzenie naszej reklamy w czasie rzeczywistym.

Reklama mobilna, zwłaszcza zlokalizowana na specjalnie przystosowanych w celach reklamowych przyczepach, to jedna z niewielu form promocji własnego biznesu, która nie może pozostać niezauważona. Nie każdy odbiorca patrzy w „górę” – na bilbord, nie każdy również czyta plakaty, a już na pewno większość wyrzuci otrzymaną ulotkę reklamową do pierwszego lepszego kosza na śmieci. Z mobilną przyczepą reklamową jest zupełnie inaczej. Reklama ta jest możliwie najbliżej potencjalnego klienta – niemal na wysokości jego wzroku. Jako że ciągle uznawana jest za niekonwencjonalną formę promocji, przyciąga wzrok niemal każdego przechodnia.

Dobrze zaprojektowana reklama mobilna przyciąga wzrok odbiorców – zapada w pamięć i utrwala wizerunek firmy. Z jednej strony może docierać do ściśle wyselekcjonowanej grupy klientów, z drugiej jednak jest zauważalna przez wyjątkowo szerokie grono przechodniów. Jak już wspomnieliśmy, dobra reklama to skuteczna reklama, a mobilne przyczepy reklamowe bez wątpienia należą do jednych z bardziej skutecznych narzędzi reklamowych XXI wieku.

Mobilna przyczepa reklamowa stanowi proste rozwiązanie w zakresie zwiększenia zysków przedsiębiorstwa. Krótki czas przygotowania czy realizacji, a także szybka zmiana treści reklamowych sprawia, że kampanię reklamową z jej udziałem możemy rozpocząć niemal od razu. Na szczególną uwagę zasługuje również elastyczność w kreowaniu trasy i godzin przejazdu.wynajem przyczep reklamowych, mobilne przyczepy reklamowe, tanie wydruki Poznań, wynajme billboardów Poznań, przyczepy reklamowe Września, przyczepy reklamowe Słupca, przyczepy reklamowe Konin, reklama mobilna wielkopolska, przyciemnianie witryn Poznań, agencja reklamowa Poznań, reklama Piątkowo, folia OWV Poznan, folia mrożona Poznan, gazetka Naramowice Poznań